Історія ліцею
Дітей любові огорнем крильми.
У їхній долі ми не просто гості.
Виховуймо їх добрими людьми.
І буде праведним життя дорослих
Історія ліцею
Візитівка ліцею
Рідківський ліцей – це гармонійне поєднання класичних підходів до навчання та виховання з передовими методиками сучасності, молодості і досвіду, інтелекту й інтелігентності, любові й вимогливості, взаємодопомоги й толерантності з урахуванням потреб часу. Це майстерня, де формується думка підростаючого покоління, треба міцно тримати її в руках, якщо не хочеш випустити з рук майбутнє.
З історії школи
Раранча. Рідківці.. Історія села тісно переплелася з персоналіями, з людиною, її потребами її здібностями, її місцем в суспільстві. Як, і більшість буковинських сіл воно не було осторонь всіх європейських подій XVII – XX ст. Село, з часу свого заснування, розташувалося на вільній від лісу ділянці вздовж річки Гуків. Умови життя були непростими: треба було постійно вести боротьбу за своє місце під сонцем – корчувати ліс, звільняти землю для обробітку, орати, сіяти, збирати врожай, оберігати свою родину, своїх дітей –навчати їх, виховувати. В ті далекі часи все виховання та навчання було зосереджено в родині. Саме звідси бере свої коріння наша освіченість. Про минуле з часів Молдавського князівства дуже мало даних в архівах області, більше їх є з часів Австрійської імперії, яка прийшла на наші землі у 1774 році.
З приходом нової влади на наші землі прийшли нові, цивілізованіші європейські підходи до народної освіти, про що свідчать згадки про заснування в селі Раранча в 1788 році народної школи, однієї з десяти перших. Ці кроки відображали тодішню політику в галузі освіти правлячої цісареви (імператриці) Марії – Терезії, а згодом її сина Йосипа II, дії яких сприяли поширенню на Буковині закону про обов'язковість навчання дітей. Після Другої світової війни на Буковину прийшла радянська влада, як і весь край, наші односельці почали будувати комуністичне майбутнє. За період Великої Вітчизняної Війни приміщення школи збереглося і тому в 1944 році вона почала працювати. Спочатку 7-річна, згодом 8-річна, а в кінці 50 - х р.р., як середня школа – працювала в дві зміни.
Раніше Рідківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів була розміщена в чотирьох корпусах. Кожен з яких має свою цікаву історію.
Центральний корпус (№ 1) Рідківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів побудовано в 1953-1954 роках. Спочатку це була школа садоводів, рахівників, бджолярів. В 1955 році сільськогосподарська школа перейменована в сільськогосподарський технікум бухгалтерського обліку , який існував до 1973 року. В зв'язку з переводом технікуму в Хотинський сільськогосподарський технікум, дане приміщення передано на баланс Рідківської середньої школи. Перший корпус школи - це основні класні приміщення, в який школа перейшла в 1973 році.
Приміщення № 2 Рідківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів - колишня школа часів Австро-Угорщини. В освітянському щорічнику часів Австро-Угорщини за 1894 рік школа заснована в 1788 році . З 1860 року поновила свою роботу, працювала, як чотирьохрічна шестикласна в якій навчалося 701 учень.
Тут працювала династія Ярошинських. Директором школи був батько Буковинської письменниці Євгенії Ярошинської - Іван. Євгенія Іванівна працювала вчителькою молодших класів. Померла Євгенія Ярошинська в 1904 році, поховано її на великому старому кладовищі міста Чернівці.
Батько Ярошинської - засновник козацького руху на Буковині. Похований на сільському цвинтарі нашого села.
Приміщення № 3 навчального закладу в минулому це була садиба пана Янку Фльондри, збудована в 1909 році . Янку Фльондр побудував в селі греко-католицьку церкву для своїх найманих робітників, які були родом з Галиччини. Ним було закладено дендропарк з рідкісними цінними деревами, який існує до цих пір і внесено до червоної книги (рідкісна голуба сосна, барбарис, оцтове дерево…)
У 2010 році розпочато будівництво нової будівлі Рідківської ЗОШ.
У 2021 році пройшло офіційне відкриття Рідківського ЗЗСО педагогічний
колектив та учні зрадістю перейшли на навчання у нове чудове приміщення.
На початку 2022 року відповідно до наказу МОН України заклад було перейменовано на Рідківський ліцей. У сучасному світі, потрібно використовувати різні форми навчання, для досягнення поставлених цілей. Адже головна мета нашої роботи навчати та виховувати майбутнє покоління нашої держави для покращення та розвитку Батьківщини.
Адміністрація ліцею
- Морараш Василина Василівна директорка ліцею, учителька української мови та літератури, «старший учитель», «спеціаліст вищої категорії». В даному закладі працює з 1987 року. На посаді директорки - з 2014 року.
- Василишена Людмила Іванівна заступниця директорки ліцею з навчально-виховної роботи, учителка української мови та літератури, «старший учитель» , «спеціаліст вищої категорії». У закладі працює з 1992 року. На посаді ЗДНВР – 2014 року.
- Крочак Наталія Віталіївна заступниця директорки ліцею з виховної роботи, учитель образотворчого мистецтва та мистецтва, «спеціаліст І категорії». У закладі працює з 2011 року. На посаді ЗДВР – 2018 року.
- Кошман Наталія Григорівна заступниця директорки ліцею з навчально-виховної роботи, учитель англійської мови, « старший учитель» , спеціаліст вищої категорії». У закладі працює з 2000 року. На даній посаді з 2012 року.
- Гуменна Марія Іванівна заступниця директорки ліцею з господарської роботи.
У закладі працює з 2022 року.
Педагогічний колектив
У школі працює
48 педагогічних працівників:
- спеціаліст – 8 ;
- ІІ категорія –6 ;
- І категорія– 7;
- вища категорії – 27;
- «старший вчитель» - 14;
- «Вчитель - методист» - 4.
Навчаються у ліцеї чудові, допитливі та клітливі діти у 24 класах, загалом 578 учнів станом на 2022-2023 навчальний рік.
Серед випускників нашої школи є люди різних професій: науковці , доктори медичних наук, головні редактори, вчителі, лікарі, інженери і насамперед порядні люди, які, де б вони не були завжди гідно представляють наш ліцей, наше село.