Історія школи 

Історичне минуле Рідківської ЗОШ 

Раранча. Рідківка. Рідківці. Історичні віхи Батьківщини. Історія села тісно переплелася з персоналіями, з людиною, її потребами, її здібностями, її місцем в суспільстві. Як, і більшість буковинських сіл воно не було осторонь всіх європейських подій XVII - XX ст..

Село, з часу свого заснування, розташувалося на вільній від лісу ділянці вздовж річки Гуків. Умови життя були непростими: треба було постійно вести боротьбу за своє місце під сонцем - корчувати ліс, звільняти землю для обробітку, орати, сіяти, збирати врожай, оберігати свою родину, своїх дітей - навчати їх, виховувати. В ті далекі часи все виховання та навчання було зосереджено в родині. Саме звідси бере свої коріння наша освіченість. Про минуле з часів Молдавського князівства дуже мало даних в архівах області, більше їх є з часів Австрійської імперії, яка прийшла на наші землі у 1774 році. З приходом нової влади на наші землі прийшли нові, цивілізованіші європейські підходи до народної освіти, про що свідчать згадки про заснування в селі Раранча в 1788 році народної школи, однієї з десяти перших. Ці кроки відображали тодішню політику в галузі освіти правлячої цісареви (імператриці) Марії - Терезії, а згодом її сина Йосипа II, дії яких сприяли поширенню на Буковині закону про обов'язковість навчання дітей.

1894 рік

В с. Раранча проживало 4328 громадян.

В школі навчалися 801 учень:

за національністю:

українців - 786;

німців - 12;

поляків - 3.

за релігійним признаком:

православних - 686;

грекокатоликів - 75;

католиків - 28;

іудеїв - 12.

1904 рік

В с. Раранча було 769 дітей шкільного віку.

Школу відвідували 477 учнів:

за національністю:

українців - 414;

німців - 30;

поляків - 33.

за релігійним признаком:

православних - 341;

греко-католиків - 73;

католиків - 33;

іудеїв - 30.

1912 рік

Цього року в школі навчалися 651 учень:

за національністю:

українців - 609;

поляків - 28;

німців - 14.

за релігійним признаком:

православних - 502;

католиків - 40;

греко - католиків 95;

іудеїв - 14.

Про те, що наші односельчани ще в ті часи хотіли бути свідомими всіх подій свідчить той факт, що в 1880 році в селі організація «Руська бесіда» відкрила першу на Буковині хату-читальню.

На рубежі ХХ століття в школі села Раранча вчителькою працювала Євгенія Ярошинська - відома буковинська письменниця, батько якої Іван Ярошинський був директором школи, з його іменем пов'язано будівництво капітальної споруди школи в центрі с. Раранча, де зараз знаходиться корпус класів початкової школи.

Після І світової війни на Буковину прийшла королівська Румунія.

Ось якою була картина з освітою в с. Раранча в 1929 році.

В селі було 539 дітей шкільного віку.

записаними в школу були 539 дітей.

відвідували школу - 470 дітей:

Після Другої світової війни на Буковину прийшла радянська влада, як і весь край, наші односельці почали будувати комуністичне майбутнє.

Багато наших односельців стали вчителями, науковцями, військовими, лікарями, інженерами, і скрізь, де б вони не працювали і працюють - вони гідно репрезентують своє село, прославляючи його добрими справами.

У 2010 році розпочато будівництво нової будівлі школи